Формула - CH3COOH.
Зовнішній вигляд - безбарвна рідина з характерним різким запахом та кислим смаком
Опис - оцтова кислота вона ж етанова кислота необмежено розчинна у воді. Змішується з багатьма розчинниками; в оцтовій кислоті добре розчиняються неорганічні сполуки та гази, такі як HF, HCl, HBr, HI та інші. Існує у вигляді циклічних та лінійних димерів. Абсолютна оцтова кислота називається крижаною, бо при замерзанні утворює льодоподібну масу.
Застосування - оцтову кислоту, концентрація якої близька до 100%, називають крижаною. 70-80% водний розчин оцтової кислоти називають оцтовою есенцією, а 3-15% оцтом. Водні розчини оцтової кислоти широко використовуються у харчовій промисловості (харчова добавка E260) та побутовій кулінарії, а також у консервуванні.
Оцтову кислоту застосовують для отримання лікарських та запашних речовин, як розчинник (наприклад, у виробництві ацетилцелюлози, ацетону). Вона використовується в книгодрукуванні та фарбуванні.
Оцтова кислота використовується як реакційне середовище для окислення різних органічних речовин. У лабораторних умовах це, наприклад, окислення органічних сульфідів пероксидом водню, в промисловості - окислення пара-ксилолу киснем повітря в терефталеву кислоту.
Оскільки пари оцтової кислоти мають різкий дратівливий запах, можливе її застосування в медичних цілях як заміна нашатирного спирту для виведення хворого з непритомного стану.